Napravi svoju 3D igru

Trajanje radionice: 180 minuta.

Ciljana skupina: osnovnoškolci.

Nije potrebno predznanje programiranja. Dovoljno je osnovno predznanje rada na računalu (korištenje miša i sl.)

Programirati ćemo 3D igru „Otok s blagom“ te ćemo upoznati naredbe s kojima ćemo napisati program koji definira pravila igre. Upoznati ćemo i crtanje 3D svijeta u kojem će biti smještena ova igra. Ako želiš vidjeti kako programiranje može biti zabavno, pridruži nam se na ovoj radionici.

O predavaču: Marko Lohert želi pokazati da informatika može biti zabavna, što on smatra nakon što je diplomirao na Fakultetu elektrotehnike i računarstva, nakon što godinama radi kao programer na međunarodnim projektima, nakon što je predavao na konferencijama, te nakon što je održao niz tečajeva informatike i robotike te srednjoškolcima predavao programiranje u informatičkom klubu.