Projekt ZNANSTVENI BORAVAK

Naziv programa: ZNANSTVENI BORAVAK

Daroviti i talentirani učenici i oni s visokim sposobnostima trebaju dodatne obrazovne programe koje će smatrati izazovom i koji će ih obogaćivati i omogućiti im kontinuirani napredak. Ovi učenici u većini slučajeva trebaju dodatne programe jer opći obrazovni program još nije spreman zadovoljiti potrebe darovitih učenika.

Program koji predlažemo namijenjen je darovitim i talentiranim učenicima osnovnih škola i svim zainteresiranim učenicima kroz provedbu dodatnih aktivnosti, primarno vezanih uz znanost, ali i ostala područja kao što su psihologija i sport. Program se planira provoditi s brojnim suradnicima i partnerima kao što su Centar izvrsnosti Varaždinske županije, Etnografski muzej u Zagrebu, Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, Grad Zadar, prof. psihologije S. Režek, Logos učiteljica, Zagrebačka škola ekonomije i managementa, Zagrebački Inovacijski centar, Udruga Mađara Brač. Danas je posve jasno da darovita djeca zahtijevaju posebnu pažnju, inače se njihovi talenti mogu izgubiti bez uočavanja. Dodatno obrazovanje darovite djece potrebno je kako bi se osiguralo podučavanje darovitih učenika vještinama potrebnim u njihovim karijerama i životima i kako bi se zadovoljile njihove društvene i emocionalne potrebe. U sklopu programa ćemo izraditi Mapu darovitog učenika, kao i Mapu za sve uključene učenike. Inovativnost programa – jedna od ciljanih skupina učenika će biti daroviti učenici sa poteškoćom. Stoga vjerujemo da predloženi projekt zaslužuje financijsku potporu.

Više o pogramu možete pročitati u priloženim dokumentima: